V digitalni dobi, v kateri živimo, je razumevanje programiranja in logičnega razmišljanja postalo pomembno znanje, ki lahko otrokom in mladostnikom odpre vrata v različne kariere in jih pripravi na prihodnost. V podcastu “Digitalna Slovenija”, gostitelja Aleš Lednik in Zarja Muršič vodita pogovor z Matijo Torlakom, ki deli svoje izkušnje in vpogled v učenje programiranja za mlade.
Podcast Digitalna Slovenija najdete na tej povezavi.
Osnovno razumevanje programiranja je ključno za razvoj kritičnega razmišljanja, reševanje problemov in razvoj ustvarjalnih sposobnosti. S pomočjo programiranja se otroci in mladostniki učijo logičnega sklepanja, razčlenjevanja problemov na manjše dele ter razvoja vztrajnosti pri iskanju rešitev. To znanje ni koristno le za prihodnje kariere v tehnoloških področjih, ampak tudi za razvoj splošnih veščin, ki so dragocene v vsakdanjem življenju.
Pogovor prav tako razkriva nekaj izzivov, s katerimi se srečujejo učitelji pri poučevanju programiranja mladostnikov. Torlak izpostavlja pomembnost prilagodljivih pristopov pri učenju, ki omogočajo posameznikom različnih spretnosti in zanimanj, da se naučijo programiranja na svojem nivoju. Hkrati pa izpostavlja priložnosti, ki jih prinaša tehnologija pri ustvarjanju zanimivih in interaktivnih učnih izkušenj.
Pogovor z Matijo Torlakom v podcastu “Digitalna Slovenija” ponuja dragocene vpoglede v svet učenja programiranja za otroke in mladostnike. Razkriva, da je programiranje več kot le znanje jezika za računalniško kodo, temveč je ključno za razvoj veščin, ki bodo mlade pripravile na prihodnost.
Če želite poslušati celoten pogovor, ga lahko najdete tukaj.
Če želite biti prepričani, da bo vaš otrok, svoj čas pred ekrani prebil kakovostno in poučno, ga vpišite v enega izmed naših tečajev z informativno prijavo