

- Max število udeležencev: 15
- Min število udeležencev: 10
- 8 modulov, 1x tedensko
- 90 minut
- Starost: od 10 let dalje
- Pogoj: osnovno poznavanje Scratcha
- Cena: 159 €
O tečaju
Tečaj programiranja 2D multiplayer iger v okolju Scratch je primeren za vse navdušence nad Scratchom, ki želijo obstoječe znanje poglobiti in ustvarjati interaktivne igre s poudarkom na večigralskem načinu igre (multiplayer). Na tečaju bomo najprej ponovili osnove dela v Scratchu – izdelava lastnih likov, ozadij, kloniranje, točkovanje, loading screen, nato pa izdelovali multiplayer igre, ki jih bodo tečajniki izdelovali in preizkušali v parih. Z blokovnim programiranjem se bodo naučili osnovnih programskih konceptov kot so: sekvenca, algoritem, zanka, pogojniki, dogodki, gnezdene zanke, funkcije.
Tečaj je primeren za otroke s predznanjem Scratcha, pridobljenem na našem ali drugem tečaju izdelovanja 2D iger v Scratchu. Vsebino tečaja bomo prilagodili željam in znanju skupine.
Z orodji umetne inteligence bomo ustvarili več svojih projektov: generirana zgodba, 2D model, glasba, logotip. Otroci bodo spoznali tudi orodja za lažje učenje.
Dostope do programov bodo tečajniki dobili na tečaju.
Vsebina tečaja
Spoznali bomo:
• Osnovne koncepte programiranja v Scratchu (sekvenca, algoritem, zanka, pogojniki, dogodki, gnezdene zanke, funkcije).
• Spremenljivke v oblaku, ki omogočajo shranjevanje podatkov (high score).
• Delovanje Scratcha z razširitvami (extensions).
• Izdelovanje enega projekta z več računalnikov naenkrat.
• Ustvarjali projekte z umetno inteligenco: generirana zgodba, 2D model, glasba, logotip.
• Spoznali orodja za lažje učenje.
• Udeleženci bodo programirali lastne igre po vzorcu iger, ki jih že poznajo.
Lokacije in termini
Tečaji se razpišejo večkrat tekom šolskega leta, vsak tečaj pa traja 8 srečanj po 90 minut. Skupine, označene z x, že delujejo, vanje pa se lahko pridružite, če imate ustrezno predznanje. Skupine, označene z ✔, se oblikujejo, ko se prijavi najmanj 10 udeležencev. O začetku delovanja teh skupin vas bomo obvestili.
- Prosta skupina
- Polna skupina
Ljubljana
ABC HUB BTC,
Latinski trg 6,
1000 Ljubljana
- Ponedeljek 16:30–18:30
Spletni tečaj
Tečaj poteka preko Digital School spletne učilnice
- Petek 16:00–18:00
Splošni pogoji
• Tečaji so razpisani večkrat tekom šolskega leta in potekajo 8 srečanj zaporedoma.
• V času šolskih počitnic in praznikov se tečaji ne izvajajo.
• V primeru prijave dveh ali več otrok iz iste družine nudimo 5% popust na tečajnika, enako velja, če otrok obiskuje 2 tečaja.
• Račune pošiljamo mesečno, začetek tekočega meseca na e-naslov, katerega ste oddali ob prijavi.
• Prijava vas ne zavezuje, da tečaj obiskujete celo šolsko leto, odjava je mogoča in sicer nam na info@digitalschool sporočite, da želi tečajnik prenehati obiskovati tečaj 10 dni pred pričetkom novega meseca.
Informativna prijava – kratki tečaji
Preko spodnjega obrazca lahko oddate informativno prijavo. Izberite želen program in termin, ki vam ustreza. Po oddani informativni prijavi vas bodo naši svetovalci konktaktirali in se z vami dogovorili glede vseh podrobnosti. Za dodatne informacije pokličite na 070 761 222.
"*" indicates required fields
Kako poteka prijava na tečaj programiranja?

Informativna prijava
Vpišite podatke in oddajte informativno prijavo preko obrazca na tej strani.

Povratni klic
S strani naših učiteljev boste v kratkem prejeli klic in se osebno posvetovali.

Določitev skupine
Skupaj določimo primerno skupino in termin.